2019-11-25

Promocja zawodu - operator CNC

W ramach współpracy z lokalnymi szkołami Fundacja Alae w dniu 25 listopada bieżącego roku, gościła grupę uczniów szkoły Podstawowej nr 3 w Świebodzicach. Celem spotkania była promocja zawodu-operator CNC.

Jednym z zawodów gwarantującym pewną pracę oraz systematyczny rozwój zawodowy jest operator obrabiarek sterowanych numerycznie CNC.

2019-10-28

Seminarium techniczne „Przegląd narzędzi - Gwintowanie„

28 października 2019 w Fundacji Alae odbyło się seminarium techniczne "Przegląd narzędzi – Gwintowanie"

Prelekcję przeprowadzili przedstawiciele Marki YG-1 Poland, światowy lider produkcji narzędzi skrawających oraz firma Optima – czołowy dystrybutor urządzeń precyzyjnych w naszym regionie.

2019-10-14

Zaproszenie na seminarium „PRZEGLĄD NARZĘDZI - GWINTOWANIE”

Fundacja Alae serdecznie zaprasza na seminarium, które odbędzie się 28 października 2019r. w Fundacji Alae, Świebodzice, ul. Wałbrzyska 38 Hala B i C.

Prelegent: Pan Artur Taraban, Andrzej Cieplak - firma YG- 1 Poland Sp. z o.o.

2019-06-19

Podsumowanie roku szkolnego 2018/2019 w Fundacji Alae

Jednym z głównych celów Fundacji Alae jest wspieranie młodzieży w rozwoju zawodowym. Od października 2018 odbywały się bezpłatne zajęcia, poprzedzone w ramach III Edycji zajęć uzupełniających z obróbki skrawaniem.

2019-06-11

Dni otwarte Fundacji ALAE

W dniach 6 – 11 czerwca 2019 roku odbyły się „Dni otwarte” Fundacji ALAE. W ramach współpracy z doradcą zawodowym w Szkole Podstawowej nr 1 i nr 2 panią Martą Borkowską-Stawicką, grupa 60 uczniów klas kończących szkołę odwiedziła fundację.

2019-05-23

Gala rozdania nagród IV edycji konkursu TOP-MECHANIK

23 maja 2019 roku w Fundacji Alae odbyła się Gala wręczenia nagród IV Edycji Konkursu TOP - MECHANIK - Operator Obróbki Skrawaniem.
Celem konkursu było podniesienie umiejętności zawodowych uczniów uczących się w zawodach mechanicznych oraz wzrost zainteresowania uczniów pracą w tym zawodzie.

2019-05-20

IV edycja konkursu technicznego TOP-MECHANIK - Operator Obróbki Skrawaniem

Już po raz kolejny Fundacja Alae zorganizowała Konkurs Techniczny "Top Mechanik", który odbył się 20 maja 2019 r. w Fundacji Alae oraz ZS Nr 5 w Wałbrzychu, w ścisłej współpracy ze szkołami technicznymi: ZSZiO Kamienna Góra, ZS Nr 1 Dzierżoniów, ZSiPKZ Bielawa, ZSM Świdnica ZS Nr 5 Wałbrzych.
W konkursie uczestniczyło w sumie 30 uczniów od pierwszej klasy Szkoły Branżowej I Stopnia (operator obrabiarek skrawających) do czwartej klasy technikum (Technik Mechanik).