2019-06-11

Dni otwarte Fundacji ALAE

W dniach 6 – 11 czerwca 2019 roku odbyły się „Dni otwarte” Fundacji ALAE. W ramach współpracy z doradcą zawodowym w Szkole Podstawowej nr 1 i nr 2 panią Martą Borkowską-Stawicką, grupa 60 uczniów klas kończących szkołę odwiedziła fundację.

2019-05-23

Gala rozdania nagród IV edycji konkursu TOP-MECHANIK

23 maja 2019 roku w Fundacji Alae odbyła się Gala wręczenia nagród IV Edycji Konkursu TOP - MECHANIK - Operator Obróbki Skrawaniem.
Celem konkursu było podniesienie umiejętności zawodowych uczniów uczących się w zawodach mechanicznych oraz wzrost zainteresowania uczniów pracą w tym zawodzie.

2019-05-20

IV edycja konkursu technicznego TOP-MECHANIK - Operator Obróbki Skrawaniem

Już po raz kolejny Fundacja Alae zorganizowała Konkurs Techniczny "Top Mechanik", który odbył się 20 maja 2019 r. w Fundacji Alae oraz ZS Nr 5 w Wałbrzychu, w ścisłej współpracy ze szkołami technicznymi: ZSZiO Kamienna Góra, ZS Nr 1 Dzierżoniów, ZSiPKZ Bielawa, ZSM Świdnica ZS Nr 5 Wałbrzych.
W konkursie uczestniczyło w sumie 30 uczniów od pierwszej klasy Szkoły Branżowej I Stopnia (operator obrabiarek skrawających) do czwartej klasy technikum (Technik Mechanik).

2019-02-25

Seminarium SKANER 3D

Już po raz drugi Firma ITA przyjęła zaproszenie Fundacji Alae.
W dniu 19 lutego 2019 w ramach Seminarium zaprezentowano urządzenie - SKANER 3D. Uczestnikami byli uczniowie klas technicznych – ZS w Dzierżoniowie, ZS nr 5 w Wałbrzychu i I LO w ŚWIDNICY – klasa politechniczna.

2019-02-07

Zaproszenie na seminarium SKANOWANIE 3D

Fundacja Alae serdecznie zaprasza uczniów i nauczycieli na seminarium SKANOWANIE 3D, które odbędzie się 19 lutego 2019 r. o godz. 9.00 w Fundacji Alae, Świebodzice, ul. Wałbrzyska 38, Hala B i C
Prelegent: Pan Jacek Nicieja firma ITA

2019-01-28

FUNDACJA ALAE na V miejskim forum zawodowym dla uczniów

W dniu 24.01.2019 w Zespole Szkół nr 5 odbyło się V Forum Miejskie Forum Zawodowe dla uczniów 10 wałbrzyskich szkół.
Fundacja Alae promowała zawód OPERATOR OBRABIAREK SKRAWAJĄCYCH.

2018-12-04

Seminarium techniczne "Przegląd narzędzi – płytki do toczenia"

29 listopada 2018 w Fundacji Alae odbyło się seminarium "Przegląd narzędzi – płytki do toczenia".
Prelekcje przeprowadziła Marka YG-1, światowy lider w produkcji narzędzi skrawających oraz firma OPTIMA – czołowy dystrybutor urządzeń precyzyjnych w naszym regionie.