2018-03-09

WIZYTA UCZNIÓW WE FRANCJI W DNIACH 04.03- 09.03.2018

Po raz kolejny przy wsparciu grupy SEGEPO i Fundacji ALAE- Skrzydła Rozwoju, został zorganizowany wyjazd do Francji.

Pobyt grupy 7 uczniów i ich opiekunów, miał formę projektu edukacyjnego, ściśle powiązanego z zawodem operator obrabiarek skrawających.

2018-02-08

IV FORUM ZAWODOWE DLA GIMNAZJALISTÓW

W dniu 08.02.2018 w Zespole Szkół Nr 5 w Wałbrzychu odbyło się IV Forum Zawodowe dla uczniów stojących przed wyborem przyszłego zawodu.

Fundacja Alae i SEGEPO-REFA promowała zawód OPERATOR OBRABIAREK SKRAWAJĄCYCH.

Uczniowie mogli dowiedzieć się jak wygląda praca w tym zawodzie.

Przedstawione zostały również działania Fundacji wspierające rozwój młodych ludzi w dziedzinie obróbki skrawania.

2017-11-21

Wizyta studyjna w firmie AUTOCAM w Kamiennej Górze

W ramach cyklicznych seminariów organizowanych przez Fundację Alae, grupa 15 uczniów szkół branżowych oraz technikum z Dzierżoniowa, Wałbrzycha i Świebodzic, wzięła udział w w wizycie studyjnej w firmie AutoCam w Kamiennej Górze.

2017-10-10

SEMINARIUM "Nowoczesne narzędzia pomiarowe"

Fundacja Alae przygotowała kolejne seminarium techniczne dla uczniów szkół branżowych. 10 października w Zespole szkół nr 5 w Wałbrzychu odbyło się seminarium techniczne dotyczące narzędzi pomiarowych.

2017-10-04

Zaproszenie na seminarium: Nowoczesne narzędzia kontrolne

Zapraszamy na seminarium, które odbędzie się 10 października o godzinie 11.00 w Zespole Szkół nr 5 ul. Ogrodowa 2a w Wałbrzychu. PRELEGENT ITA Zaawansowane Systemy Pomiarowe i Narzędziowe.

2017-09-27

II edycja zajęć uzupełniających obróbka skrawaniem

Fundacja ALAE wspierająca dostęp młodzieży do nauki zawodowej, 02.10.2017  rozpoczyna II Edycję bezpłatnych zajęć z obróbki skrawaniem.

2017-09-22

I edycja zajęć DRUK 3D

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów, Fundacja Alae przygotowała bezpłatne zajęcia z druku 3D.