2017-06-19

Podsumowanie i rozdanie certyfikatów

W dniu 19 czerwca w siedzibie Fundacji Alae odbyło się podsumowanie zajęć uzupełniających dla młodzieży. Grupa 11 uczniów otrzymała Certyfikaty i listy gratulacyjne dla rodziców.

2017-06-06

Międzynarodowe Targi MACH TOOL

W dniu 6 czerwca grupa młodzieży z ZS nr 5 w Wałbrzychu i ZS w Ząbkowicach Śl. wraz z opiekunami ,wzięła udział w Międzynarodowych Targach MACH TOOL w Poznaniu. Wyjazd był nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie TOP MECHANIK zorganizowanym przez Fundację Alae.

2017-05-05

„DNI OTWARTE” FUNDACJI ALAE

W dniach 25-26 kwietnia bieżącego roku odbyły się „Dni Otwarte” Fundacji Alae . W tych dniach Fundację odwiedzili uczniowie szkół gimnazjalnych klas od I do III. To kolejne działania Fundacji Alae w zakresie podnoszenia świadomości młodych ludzi na temat możliwości rozwoju zawodowego w branży obróbki skrawaniem i mechaniki.

2017-04-19

UROCZYSTOŚĆ ROZDANIA NAGRÓD LAUREATOM II EDYCJI KONKURSU "TOP-MECHANIK OPERATOR OBRÓBKI SKRAWANIEM"

19 kwietnia 2017 roku w siedzibie Fundacji Alae w Świebodzicach odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów oraz nagród przyznanych w drugiej edycji konkursu technicznego „Top Mechanik – Operator Obróbki Skrawaniem”, adresowanego do uczniów szkół zawodowych i technikum z całego regionu. Konkurs realizowany był w dniu 11 kwietnia br. w siedzibie Fundacji Alae oraz w z ZS nr 5 w Wałbrzychu.

2017-04-11

II EDYCJA MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU „TOP MECHANIK OPERATOR OBRÓBKI SKRAWANIEM”

11 kwietnia 2017 r. odbył się finał drugiej edycji konkursu „TOP MECHANIK OPERATOR OBRÓBKI SKRAWANIEM” zorganizowany przez Fundację ALAE-Skrzydła Rozwoju ze Świebodzic. Udział wzięli uczniowie technikum (technik mechanik) i zasadniczej szkoły zawodowej (operator obrabiarek skrawających).

2017-04-05

Konkurs „Nowoczesne technologie obróbki skrawaniem oczami ucznia”.

W dniu 30 marca br. w siedzibie Fundacji Alae w Świebodzicach przy ul. Wałbrzyskiej 38 odbył się finał konkursu „Nowoczesne technologie obróbki skrawaniem oczami ucznia”. Celem działalności Fundacji Alae ze Świebodzic jest wspieranie rozwoju zawodowego w zakresie obróbki skrawaniem i mechaniki.

2017-03-10

Fundacja Alae na III Miejskim Forum Zawodowym dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych

W dniu 10.03.2017 r. w Zespole Szkół Nr 5 odbyło się III Miejskie Forum Zawodowe dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych.