"Są dwie trwałe rzeczy, które możemy dać w spadku naszym dzieciom:
pierwsza to korzenie, druga to skrzydła." William Hodding Carter

Wspieramy rozwój zawodowy w zakresie
obróbki skrawaniem i mechaniki

Aktualności

2017-03-07

WIZYTA NA TARGACH INTEC w LIPSKU

W dniu 07.03.2017 Fundacja Alae zorganizowała wizytę na Targach Intec w Lipsku. Targi Maszynowe Intec należą do jednych z największych w Europie. W projekcie wzięła udział grupa 35 uczniów z kształcących się w zawodzie operatora obrabiarek skrawających wraz z opiekunami.

Więcej
2017-02-10

WIZYTA UCZNIÓW GIMNAZJÓW W FUNDACJI ALAE

Jednym z celów jakie postawiła sobie Fundacja Alae jest promowanie zawodu operatora maszyn skrawających. Jest to bardzo ważne zadanie, zwłaszcza dzisiaj, gdyż jak podają ostatnie badania zawód operatora maszyn skrawających znajduje się na czele listy najbardziej poszukiwanych zawodów w naszym regionie. W dniu 10 lutego br. grupa 20 uczniów Gimnazjum nr 2 w Świebodzicach odwiedziła siedzibę Fundacji Alae w ramach zajęć zawodoznawczych. Uczniom zaprezentowano jak dzisiaj wygląda zawód operatora maszyn skrawających, możliwości rozwoju zawodowego jak również działania Fundacji.

Więcej
2017-02-07

WIZYTA STUDYJNA W FIRMIE SEGEPO-REFA W ŚWIEBODZICACH

Pierwsze w tym roku seminarium techniczne dla uczniów szkół zawodowych i technicznych, odbyło się w dniu 7 lutego 2017 r. i miało, tak jak poprzednie, formę wizyty studyjnej. Uczniowie odwiedzili w Świebodzicach firmę Segepo-Refa Sp. z o.o., czołowego producenta elementów toczonych. Uczniowie mieli okazję zapoznać się historią i funkcjonowaniem zakładu – zwiedzili halę produkcyjną jak i laboratoria zakładu. Ponieważ większość uczestników wizyty to uczniowie klas starszych, wchodzących niedługo w „zawodowe życie” przedstawiono także warunki pracy i zatrudnienia w firmie Segepo-Refa.

Więcej
2017-01-26

ZAPROSZENIE na WIZYTĘ STUDYJNĄ W FIRMIE SEGEPO REFA Sp. z o.o.

Fundacja Alae zaprasza na pierwsze w nowym roku seminarium/wizytę studyjną w firmie Segepo Refa Sp. z o.o., jednego z czołowych producentów elementów toczonych, które odbędzie się 7 lutego 2017r. w siedzibie firmy Segepo Refa w Świebodzicach przy ul. Strefowej 2A.

Więcej
2017-01-11

BEZPŁATNE ZAJĘCIA UZUPEŁNIAJĄCE

Od początku października 2016 roku trwa kurs uzupełniający dla uczniów szkół zawodowych i technikum w zakresie obróbki skrawaniem. Celem kursu jest nie tylko uzupełnienie ale przede wszystkim dostosowanie przekazywanej uczniom wiedzy do poziomu określonego wymaganiami dzisiejszego przemysłu. Jego osiągnięcie jest możliwe dzięki ścisłej współpracy okolicznych szkół zawodowych z Fundacją, która posiada nowoczesne wyposażenie oraz doświadczonych instruktorów zawodu.

Więcej
2016-12-14

WIZYTA STUDYJNA W FIRMIE TORNOS

Ostatnie w tym roku seminarium techniczne dla uczniów szkół zawodowych i technicznych, odbyło się w dniu 13 grudnia br. i miało tym razem charakter „wyjazdowy”. Uczniowie odwiedzili w Kątach Wrocławskich szwajcarską firmę Tornos Technologies Poland, czołowego producenta nowoczesnych tokarek numerycznych.

Więcej
2016-12-06

"Wizyta Studyjna w firmie TORNOS TECHNOLOGIES POLAND"

Fundacja Alae zaprasza na wizytę studyjną w firmie TORNOS TECHNOLOGIES POLAND, która odbędzie się 13 grudnia 2016r. w siedzibie firmy TORNOS TECHNOLOGIES POLAND.

Miejsce wizyty: Tornos Technologies Poland Sp. z o.o., ul. Spółdzielcza 37, PL-55-080 Kąty Wrocławskie

Więcej

© 2015-2022 Corsario.pl

WEBDESIGN: corsario