"Są dwie trwałe rzeczy, które możemy dać w spadku naszym dzieciom:
pierwsza to korzenie, druga to skrzydła." William Hodding Carter

Wspieramy rozwój zawodowy w zakresie
obróbki skrawaniem i mechaniki

Pracodawca jutra

Aktualności

2017-05-05

„DNI OTWARTE” FUNDACJI ALAE

W dniach 25-26 kwietnia bieżącego roku odbyły się „Dni Otwarte” Fundacji Alae . W tych dniach Fundację odwiedzili uczniowie szkół gimnazjalnych klas od I do III. To kolejne działania Fundacji Alae w zakresie podnoszenia świadomości młodych ludzi na temat możliwości rozwoju zawodowego w branży obróbki skrawaniem i mechaniki.

Więcej
2017-04-19

UROCZYSTOŚĆ ROZDANIA NAGRÓD LAUREATOM II EDYCJI KONKURSU "TOP-MECHANIK OPERATOR OBRÓBKI SKRAWANIEM"

19 kwietnia 2017 roku w siedzibie Fundacji Alae w Świebodzicach odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów oraz nagród przyznanych w drugiej edycji konkursu technicznego „Top Mechanik – Operator Obróbki Skrawaniem”, adresowanego do uczniów szkół zawodowych i technikum z całego regionu. Konkurs realizowany był w dniu 11 kwietnia br. w siedzibie Fundacji Alae oraz w z ZS nr 5 w Wałbrzychu.

Więcej
2017-04-11

II EDYCJA MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU „TOP MECHANIK OPERATOR OBRÓBKI SKRAWANIEM”

11 kwietnia 2017 r. odbył się finał drugiej edycji konkursu „TOP MECHANIK OPERATOR OBRÓBKI SKRAWANIEM” zorganizowany przez Fundację ALAE-Skrzydła Rozwoju ze Świebodzic. Udział wzięli uczniowie technikum (technik mechanik) i zasadniczej szkoły zawodowej (operator obrabiarek skrawających).

Więcej
2017-04-05

Konkurs „Nowoczesne technologie obróbki skrawaniem oczami ucznia”.

W dniu 30 marca br. w siedzibie Fundacji Alae w Świebodzicach przy ul. Wałbrzyskiej 38 odbył się finał konkursu „Nowoczesne technologie obróbki skrawaniem oczami ucznia”. Celem działalności Fundacji Alae ze Świebodzic jest wspieranie rozwoju zawodowego w zakresie obróbki skrawaniem i mechaniki.

Więcej
2017-03-10

Fundacja Alae na III Miejskim Forum Zawodowym dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych

W dniu 10.03.2017 r. w Zespole Szkół Nr 5 odbyło się III Miejskie Forum Zawodowe dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych.

Więcej
2017-03-07

WIZYTA NA TARGACH INTEC w LIPSKU

W dniu 07.03.2017 Fundacja Alae zorganizowała wizytę na Targach Intec w Lipsku. Targi Maszynowe Intec należą do jednych z największych w Europie. W projekcie wzięła udział grupa 35 uczniów z kształcących się w zawodzie operatora obrabiarek skrawających wraz z opiekunami.

Więcej
2017-02-10

WIZYTA UCZNIÓW GIMNAZJÓW W FUNDACJI ALAE

Jednym z celów jakie postawiła sobie Fundacja Alae jest promowanie zawodu operatora maszyn skrawających. Jest to bardzo ważne zadanie, zwłaszcza dzisiaj, gdyż jak podają ostatnie badania zawód operatora maszyn skrawających znajduje się na czele listy najbardziej poszukiwanych zawodów w naszym regionie. W dniu 10 lutego br. grupa 20 uczniów Gimnazjum nr 2 w Świebodzicach odwiedziła siedzibę Fundacji Alae w ramach zajęć zawodoznawczych. Uczniom zaprezentowano jak dzisiaj wygląda zawód operatora maszyn skrawających, możliwości rozwoju zawodowego jak również działania Fundacji.

Więcej

© 2015-2023 Corsario.pl

WEBDESIGN: corsario