2016-09-08

BEZPŁATNE ZAJĘCIA UZUPEŁNIAJACE

Fundacja Alae, jako organizacja wspierająca dostęp młodzieży do nauki zawodowej i do rynku pracy, zaprasza uczniów pierwszej, drugiej i trzeciej klasy szkoły zawodowej i technikum do udziału w bezpłatnych zajęciach uzupełniających, które pozwolą na podniesienie poziomu wiedzy z zakresu obróbki skrawaniem i mechaniki co na pewno ułatwi późniejszą naukę i podniesie konkurencyjność uczestników na rynku pracy.

2016-07-13

Wizyta na Targach Poznańskich

W dniach 7-8 czerwca 2 uczniów z Zespołu Szkół nr 5 w Wałbrzychu wraz z nauczycielem i pracownikami Segepo-Refa odwiedziło wystawę MACH-TOOLS, organizowaną w ramach Międzynarodowych Targów Poznańskich.

2016-05-24

Konferencja w Świdnicy

14 maja w siedzibie Sudeckiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Świdnicy odbyła się konferencja „Zawód z przyszłością – Twoja droga rozwoju”, której organizatorem była Fundacja ALAE. Konferencja miała na celu przedstawienie zawodów najbardziej poszukiwanych w naszym regionie, jak również uświadomienie uczniom i rodzicom, że wybór nauki zawodu nie jest „gorszym” wyborem i nie zamyka dalszej drogi kształcenia. Konferencja składała się z czterech części: prezentacji zawodów przez reprezentantów zaproszonych firm, prezentacji ścieżki kształcenia przez przedstawicieli szkół zawodowych, dyskusji o rynku pracy oraz wizyty w zakładach pracy.

2016-05-23

Wizyta w Segepo

Podsumowaniem konferencji w Wałbrzychu i Świdnicy była wizyta w zakładach pracy, podczas której uczestnicy mieli okazję zobaczyć na własne oczy jak dzisiaj wygląda świat przemysłu. Bezpośrednio po konferencji w Świdnicy, grupa ośmiu uczniów i dwóch nauczycieli odwiedziła zakład Segepo-Refa, gdzie zapoznali się z procesem produkcyjnym oraz warunkami pracy.

2016-05-23

Konferencja w Wałbrzychu

7 maja w Wałbrzychu w Starej Kopalni odbyła się konferencja „Zawód z przyszłością – Twoja droga rozwoju”, której organizatorem była Fundacja ALAE. Konferencja miała na celu przedstawienie zawodów najbardziej poszukiwanych w naszym regionie, jak również uświadomienie uczniom i rodzicom, że wybór nauki zawodu nie jest „gorszym” wyborem i nie zamyka dalszej drogi kształcenia. Konferencja składała się z czterech części: prezentacji zawodów przez reprezentantów zaproszonych firm, prezentacji ścieżki kształcenia przez przedstawicieli szkół zawodowych, dyskusji o rynku pracy oraz wizyty w zakładach pracy.

2016-04-26

Konferencja „ZAWÓD Z PRZYSZŁOŚCIĄ – TWOJA DROGA ROZWOJU”

Fundacja Alae – Skrzydła Rozwoju zaprasza na konferencję:

„ZAWÓD Z PRZYSZŁOŚCIĄ – TWOJA DROGA ROZWOJU”

7 maja w Wałbrzychu – miejsce: Stara Kopalnia, godz. 10.00

14 maja w Świdnicy – miejsce: SIPH Rynek 1 Świdnica, godz. 10.00

Uczniowie szkół gimnazjalnych, licealiści, rodzice, osoby szukające pracy i wszyscy Ci, którzy chcą zmienić swój kierunek zawodowy, jest to szansa, aby zapoznać się zawodami bardzo docenianymi na rynku pracy w naszym regionu:
operator obróbki skrawaniem, mechanik, elektryk.

Jakie są obecnie warunki pracy, jakie wynagrodzenia i jakie możliwości rozwoju.

Konferencja daje też możliwość porozmawiania bezpośredniego z przedstawicielami zawodów, firm rekrutujących, urzędu pracy, szkół i pracodawcami a także wizyty w zakładach Segepo-Refa, Sonel, VW by zobaczyć z bliska jak wygląda dzisiaj „świat” przemysłu.

2016-04-19

Gala wręczenia dyplomów w pierwszej edycji konkursu technicznego „Top Mechanik – Operator Obróbki Skrawaniem”.

13 kwietnia 2016 roku w ZS nr 5 w Wałbrzychu odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów oraz nagród przyznanych w pierwszej edycji konkursu technicznego „Top Mechanik – Operator Obróbki Skrawaniem”. Konkurs organizowany był przez Fundację Alae wraz z ZS nr 5 w Wałbrzychu i był adresowany do uczniów szkół zawodowych i techników z całego regionu.