2016-10-24

SEMINARIUM: "Wiercenie pod lupą innowacyjności

20 października br. w ZS nr 1 w Dzierżoniowie odbyło się seminarium techniczne „Wiercenie pod lupą innowacyjności”.

2016-10-06

ZAPROSZENIE NA SEMINARIUM: "WIERCENIE POD LUPĄ INNOWACYJNOŚCI"

Prelegent: Pan Roman Stefanik - firma OPTIMA

Miejsce: Zespół Szkół Nr 1 im. prof. Wilhelma Rotkiewicza w Dzierżoniowie

2016-09-08

BEZPŁATNE ZAJĘCIA UZUPEŁNIAJACE

Fundacja Alae, jako organizacja wspierająca dostęp młodzieży do nauki zawodowej i do rynku pracy, zaprasza uczniów pierwszej, drugiej i trzeciej klasy szkoły zawodowej i technikum do udziału w bezpłatnych zajęciach uzupełniających, które pozwolą na podniesienie poziomu wiedzy z zakresu obróbki skrawaniem i mechaniki co na pewno ułatwi późniejszą naukę i podniesie konkurencyjność uczestników na rynku pracy.

2016-07-13

Wizyta na Targach Poznańskich

W dniach 7-8 czerwca 2 uczniów z Zespołu Szkół nr 5 w Wałbrzychu wraz z nauczycielem i pracownikami Segepo-Refa odwiedziło wystawę MACH-TOOLS, organizowaną w ramach Międzynarodowych Targów Poznańskich.

2016-05-24

Konferencja w Świdnicy

14 maja w siedzibie Sudeckiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Świdnicy odbyła się konferencja „Zawód z przyszłością – Twoja droga rozwoju”, której organizatorem była Fundacja ALAE. Konferencja miała na celu przedstawienie zawodów najbardziej poszukiwanych w naszym regionie, jak również uświadomienie uczniom i rodzicom, że wybór nauki zawodu nie jest „gorszym” wyborem i nie zamyka dalszej drogi kształcenia. Konferencja składała się z czterech części: prezentacji zawodów przez reprezentantów zaproszonych firm, prezentacji ścieżki kształcenia przez przedstawicieli szkół zawodowych, dyskusji o rynku pracy oraz wizyty w zakładach pracy.

2016-05-23

Konferencja w Wałbrzychu

7 maja w Wałbrzychu w Starej Kopalni odbyła się konferencja „Zawód z przyszłością – Twoja droga rozwoju”, której organizatorem była Fundacja ALAE. Konferencja miała na celu przedstawienie zawodów najbardziej poszukiwanych w naszym regionie, jak również uświadomienie uczniom i rodzicom, że wybór nauki zawodu nie jest „gorszym” wyborem i nie zamyka dalszej drogi kształcenia. Konferencja składała się z czterech części: prezentacji zawodów przez reprezentantów zaproszonych firm, prezentacji ścieżki kształcenia przez przedstawicieli szkół zawodowych, dyskusji o rynku pracy oraz wizyty w zakładach pracy.

2016-05-23

Wizyta w Segepo

Podsumowaniem konferencji w Wałbrzychu i Świdnicy była wizyta w zakładach pracy, podczas której uczestnicy mieli okazję zobaczyć na własne oczy jak dzisiaj wygląda świat przemysłu. Bezpośrednio po konferencji w Świdnicy, grupa ośmiu uczniów i dwóch nauczycieli odwiedziła zakład Segepo-Refa, gdzie zapoznali się z procesem produkcyjnym oraz warunkami pracy.