„DNI OTWARTE” FUNDACJI ALAE

W dniach 25-26 kwietnia bieżącego roku odbyły się „Dni Otwarte” Fundacji Alae . W tych dniach Fundację odwiedzili uczniowie szkół gimnazjalnych klas od I do III. To kolejne działania Fundacji Alae w zakresie podnoszenia świadomości młodych ludzi na temat możliwości rozwoju zawodowego w branży obróbki skrawaniem i mechaniki. Uczniowie wpierw wysłuchali prezentacji na temat działań Fundacji i zawodu operatora maszyn skrawających, następnie w laboratorium sprawdzili na czym polega kontrola jakości by ostatecznie na warsztatach poznać wybrane czynności z zakresu obróbki skrawaniem. Nie jest to pierwszy raz gdy uczniowie odwiedzają Fundację ale pierwszy raz odwiedzili Fundacje Alae tak licznie. W ciągu tych dwóch dni odwiedziło nas prawie 140 uczniów z nauczycielami.