Gala III edycji Konkursu Technicznego "Top Mechanik"

FUNDACJA ALAE-SKRZYDŁA ROZWOJU - łącznikiem między szkołą a przemysłem w zakresie obróbki skrawaniem.

Fundacja Alae Skrzydła Rozwoju ma na celu wspieranie i zachęcanie do rozwoju kariery zawodowej oraz upowszechniania w Polsce wiedzy technicznej w branży obróbki skrawaniem i mechaniki ogólnej. Została ona stworzona z myślą o pełnieniu roli silnego łącznika polskiej branży mechanicznej ze szkołami prowadzącymi kształcenie w branży mechanicznej na wszystkich poziomach (szkoły zawodowe, technika, studia wyższe).
W kontekście tej współpracy Fundacja Alae zorganizowała III edycję międzyszkolnego Konkursu Technicznego "Top Mechanik", który odbywał się 20 marca 2018 r. w Fundacji Alae oraz ZSZ Nr 5 w Wałbrzychu, w ścisłej współpracy ze szkołami technicznymi: ZSZiO Kamienna Góra, ZS nr 1 Dzierżoniów, ZSiPKZ Bielawa, ZS Świebodzice, ZSM Świdnica, ZS nr 5 Wałbrzych ZSZ Ząbkowice.
W konkursie uczestniczyło w sumie 32 uczniów od pierwszej klasy szkoły zawodowej (operator obrabiarek skrawających) do ostatniej klasy technikum (technik mechanik). Uczniowie, wszyscy spragnieni wiedzy i wyzwań, dali z siebie wszystko podczas ponad 4 godzinnych zawodów opartych nie tylko na teorii, ale przede wszystkim na praktyce na tokarkach i centrach obróbkowych.
W tym wydarzeniu, wyjątkowym w obszarze nauczania obróbki skrawaniem na Dolnym Śląsku, należy podkreślić bardzo duże zaangażowanie partnerów przemysłowych, którzy uczestniczyli w jury razem z nauczycielami ze szkół uczestniczących w konkursie i przekazali swoje profesjonalne spojrzenie na pracę młodzieży.

Chcielibyśmy podziękować naszym sponsorom, bez których ten konkurs nie mógłby się odbyć i którzy wspierali nas w całej organizacji: AutoCam, Daicel, Dozamel, Optima tools, Segepo-Refa, TH-TECH.

Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody; puchary, płatne staże, zestawy narzędzi, plecaki, gadżety firmowe ufundowane przez sponsorów.
Wyniki konkursu umieszczamy poniżej, natomiast wszystkim Uczestnikom należą się gratulacje za zaangażowanie, zapał i kreatywność.

T 1:

I miejsce ZS nr 5 Wałbrzych: Szymon Frączek, Marcin Sikora
II miejsce ZSM Świdnica: Dorian Buchasz, Krzysztof Cieślak
III miejsce ZS Dzierżoniów: Szymon Białokryty, Robert Łysoń

T 2

I miejsce ZSZ Ząbkowice Śl.: Daniel Ropała, Damian Studziński
II miejsce ZS Dzierżoniów: Krzysztof Boczula, Grzegorz Furmankiewicz
III miejsce ZSiPKZ Bielawa: Cyprian Pawłowski, Jakub Imaszewski

Z 1

I miejsce ZSZiO Kamienna Góra: Karol Krysiak, Seweryn Lis
II miejsce ZS Świebodzice: Aleksander Kowalczyk, Krzysztof Drozd
III miejsce ZS nr 5 Wałbrzych: Szymon Balcerzak, Patryk Peklicz

Z 2

I miejsce ZS nr 5 Wałbrzych: Maciej Zoń, Dominik Piksa
II miejsce ZSM Świdnica: Damian Kociołek, Patryk Krajdacha
III miejsce ZSZiO Kamienna Góra: Cyl Kacper, Potaczek Łukasz

Przemysł mechaniczny i obróbka skrawaniem, oferujące miejsca pracy o dużej wartości dodanej, może przyciągać młode talenty. Znajdą tutaj swoje miejsce, aby rozwijać się i sprostać technologicznym potrzebom przyszłości. Nasi przemysłowi partnerzy są z nami i oczekują z nowymi wyzwaniami.

Aby uzyskać więcej informacji na temat zawodów i możliwości szkoleń, zapraszamy na naszą stronę internetową: www.fundacja-alae.com lub do kontaktu: kontakt@fundacja-alae.com.