III EDYCJA MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU TOP MECHANIK OPERATOR OBRÓBKI SKRAWANIEM

Konkurs zorganizowany przez Fundację Alae- Skrzydła Rozwoju, stał się wydarzeniem cyklicznym.

Trwale wpisanym w życie edukacyjne szkół naszego regionu.

20 marca 2018 grupa 32 uczniów ze szkół z Wałbrzycha, Świebodzic, Dzierżoniowa, Bielawy, Świdnicy, Kamiennej Góry i Ząbkowic Śl. wzięli udział w III Edycji konkursu TOP-MECHANIK.

Zadania konkursowe podzielone zostały na dwie kategorie – praktyczną i teoretyczną.

Zadanie praktyczne:

Z1- klasa pierwsza szkoły zawodowej (według rysunku wykonać płytkę, wykonując operacje piłowania, wiercenia, gwintowania)

Z2 – klasa druga i trzecia szkoły zawodowej (według rysunku zaplanować i wykonać operacje tokarskie)

Zadanie teoretyczne:

T1- klasa pierwsza technikum (wykonanie rzutowania prostokątnego bryły)

T2 – klasa druga, trzecia technikum (wykonanie dokumentacji technologicznej)

W komisji konkursowej zasiedli przedstawiciele firm SEGEPO-REFA, TH-TECH, OPTIMA , DAICEL, AUTOCAM, DOZAMEL i nauczyciele, którzy wyłonili tegorocznych zwycięzców konkursu.

Z1

I miejsce ZSZiO Kamienna Góra: Karol Krysiak, Seweryn Lis

II miejsce ZS Świebodzice: Krzysztof Drozd, Aleksander Kowalczyk

III miejsce ZS nr 5 Wałbrzych: Szymon Balcerzak, Patryk Peklicz

Z2

I miejsce ZS nr 5 Wałbrzych: Maciej Zoń, Dominik Piksa

II miejsce ZSM Świdnica: Damian Kociołek, Patryk Krajdocha

III miejsce ZSZiO Kamienna Góra: Cyl Kacper, Potoczek Łukasz

T1

I miejsce ZS nr 5: Szymon Fronczek, Marcin Sikora

II miejsce ZSM Świdnica: Dorian Bachusz, Krzysztof Cieślak

III miejsce ZS Dzierżoniów: Szymon Białokryty, Robert Łysoń

T2

I miejsce ZSZ Ząbkowice Śl.. Daniel Rąpała, Damian Studziński

II miejsce ZS Dzierżoniów: Krzysztof Boczula, Grzegorz Furmankiewicz

III miejsce ZSiPKZ Bielawa: Cyprian Pawłowski, Jakub Imaszewski

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wysiłek i zaangażowanie, a laureatom gratulujemy.

Celem konkursu było podniesienie umiejętności zawodowych uczniów kształcących się w zawodzie  technik mechanik, oraz wzrost zainteresowania uczniów pracą w tym zawodzie. Celem długoterminowym tej inicjatywy jest podnoszenie atrakcyjności i jakości kształcenia zawodowego w zakresie obróbki skrawaniem. Po raz kolejny uczestnicy konkursu mieli okazję zmierzyć się w praktyce z rzeczywistymi wymaganiami przemysłu, co nie było łatwe, ale uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze.

Podsumowanie konkursu i uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 28 marca 2018  podczas Gali  w siedzibie Fundacji Alae przy ul. Wałbrzyskiej 38 w Świebodzicach.

Uroczystość wręczenia nagród będzie podniosłym wydarzeniem dla nagrodzonych uczniów, dyrektorów szkół i nauczycieli.