Konferencja „ZAWÓD Z PRZYSZŁOŚCIĄ – TWOJA DROGA ROZWOJU”

Fundacja Alae – Skrzydła Rozwoju zaprasza na konferencję:

„ZAWÓD Z PRZYSZŁOŚCIĄ – TWOJA DROGA ROZWOJU”

7 maja w Wałbrzychu – miejsce: Stara Kopalnia, godz. 10.00

14 maja w Świdnicy – miejsce: SIPH Rynek 1 Świdnica, godz. 10.00

Uczniowie szkół gimnazjalnych, licealiści, rodzice, osoby szukające pracy i wszyscy Ci, którzy chcą zmienić swój kierunek zawodowy, jest to szansa, aby zapoznać się zawodami bardzo docenianymi na rynku pracy w naszym regionu:
operator obróbki skrawaniem, mechanik, elektryk.

Jakie są obecnie warunki pracy, jakie wynagrodzenia i jakie możliwości rozwoju.

Konferencja daje też możliwość porozmawiania bezpośredniego z przedstawicielami zawodów, firm rekrutujących, urzędu pracy, szkół i pracodawcami a także wizyty w zakładach Segepo-Refa, Sonel, VW by zobaczyć z bliska jak wygląda dzisiaj „świat” przemysłu.

PROGRAM KONFERENCJI

• 09.30-10.00 Rejestracja gości
  • 10.10-10.15 Przywitanie
  • 10.15-11.00 Panel I Prezentacja zawodów operator obróbki skrawaniem, mechanik, elektryk. Ścieżka edukacji – jak dojść do konkretnego zawodu.
  • 11.00-11.15 Przerwa kawowa
  • 11.15-11.45 Panel II Sytuacja na rynku pracy w kontekście omawianych zawodów. Potrzeby rynku pracy Aglomeracji Wałbrzyskiej
  • 12.00-13.00 Panel III – spotkania stolikowe
  • Uczestnicy w tej części będą mogli porozmawiać bezpośrednio z pracownikami, dyrektorami szkół, firmami
  • 12.00-14.00 Wizyty w zakładach

Bezpośrednio po konferencjach Fundacja Alae zaprasza na „DNI OTWARTE” fundacji od 16 do 20 maja w godzinach 14.00-17.00 do siedziby fundacji w Świebodzicach przy ul. Wałbrzyskiej 38 hala C, gdzie zorganizowane będą mini warsztaty w celu lepszego poznania różnych zawodów w branży obróbki skrawaniem i mechaniki.

Ze względów organizacyjnych bardzo prosimy o potwierdzenie uczestnictwa na adres kontakt@fundacja-alae.com lub pod numerem telefonu 786.268.140

Osoby zainteresowane wizytą w zakładzie SEGEPO-REFA w Świebodzicach, SONEL, Cersanit, Toyota Nowakowski, VOLKSWAGEN w Świdnicy, Citroen Wałbrzych proszone są również o zgłoszenie chęci uczestnictwa w takiej wizycie.

Partnerzy konferencji: