SEMINARIUM: "Wiercenie pod lupą innowacyjności

20 października br. w ZS nr 1 w Dzierżoniowie odbyło się seminarium techniczne „Wiercenie pod lupą innowacyjności”. Jest to kolejne seminarium organizowane przez naszą Fundację by przybliżyć młodzieży wiedzę o najnowszych rozwiązaniach w technologii obróbki skrawaniem, w tym przypadku technologii wiercenia . Tematykę innowacji w tej dziedzinie zaprezentował Pan Roman Stefanik prezes firmy Optima ze Świdnicy, czołowego dystrybutora urządzeń precyzyjnych w naszym regionie. Zaprezentowano nowe rozwiązania w technologii wiercenia, budowie wierteł tradycyjnych, lufowych, pogłębiaczy, rozwiertaków jak również urządzeń połączonych typu wiertło-pogłębiacz czy wiertło fazownik.

Na zakończenie seminarium tradycyjnie wylosowano upominki dla uczestników, ufundowane przez Fundacje Alae oraz firmę Optima ze Świdnicy.

W seminarium wzięli udział uczniowie szkół zawodowych oraz technikum z Dzierżoniowa, Wałbrzycha, Świdnicy i Bielawy.

Serdeczne podziękowania dla Dyrekcji ZS nr 1 w Dzierżoniowie jak również dla fimy Optima za pomoc w organizacji seminarium.