UROCZYSTOŚĆ ROZDANIA NAGRÓD LAUREATOM II EDYCJI KONKURSU "TOP-MECHANIK OPERATOR OBRÓBKI SKRAWANIEM"

19 kwietnia 2017 roku w siedzibie Fundacji Alae w Świebodzicach odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów oraz nagród przyznanych w drugiej edycji konkursu technicznego „Top Mechanik – Operator Obróbki Skrawaniem”, adresowanego do uczniów szkół zawodowych i technikum z całego regionu. Konkurs realizowany był w dniu 11 kwietnia br. w siedzibie Fundacji Alae oraz w z ZS nr 5 w Wałbrzychu.

Uroczystość, oprócz dyrektorów szkół, nauczycieli i samych uczestników konkursu, zaszczycili: Pan Andrzej Milczarek przedstawiciel Biura Edukacji Urzędu Miasta w Wałbrzychu, przedstawiciele firm: AUTOCAM, DAICEL, RONAL, SEGEPO-REFA, TH-TECH, TAZU PARTS.

Jeszcze raz przypominamy zwycięskie, nagrodzone drużyny:

T1 – klasa I technik mechanik:

I miejsce Adrian Dołowicz i Michał i Norbert Pawłowski z Zespołu Szkół w Ząbkowicach Śl.

II miejsce Dawid Socha i Oskar Dużyk z Zespołu Szkół w Dzierżoniowie

III miejsce Jakub Ratajczak i Mateusz Krzesiński z Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego
w Bielawie

T2 – klasy II-IV technik mechanik:

I miejsce Daniel Rąpała i Damian Studziński z Zespołu Szkół w Zabkowicach Śl.

II miejsce Tomasz Kopeć i Damian Ziątek z Zespołu Szkół nr 5 w Wałbrzychu

III miejsce Jacek Borczyk i Krzysztof Boczula z Zespołu Szkół w Dzierżoniowie.

Z1 – klas I operator obrabiarek skrawających:

I miejsce Adam Mróz i Adrian Guła z Zespołu Szkół nr 5 w Wałbrzychu

II miejsce Denis Kurek i Patryk Szczerba z Zespołu Szkół w Świebodzicach

III miejsce Paweł Felich i Marceli Wilczyński z Zespołu Szkół Mechanicznych ze Świdnicy

Z2 – klasy II-III operator obrabiarek skrawających:

I miejsce Łukasz Ferens i Patryk Minnicki z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących
w Kamiennej Górze

II miejsce Maciej Zoń i Dominik Piksa z Zespołu Szkół nr 5 wWałbrzychu

III miejsce Mateusz Karniłowicz i Adrian Rudzki z Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy

Nagrodami w konkursie były płatne staże zawodowe w firmie AutoCam, wyjazd na Targi Maszynowe do Poznania, a także walizki z profesjonalnymi narzędziami oraz karty podarunkowe Media Expert. Sponsorami nagród były firmy: AUTOCAM, DAICEL, RONAL, SEGEPO-REFA, TH-TECH, TAZU PARTS.

W czasie uroczystości zaprezentowano podsumowanie działań Fundacji Alae z ostatniego roku. Przedstawiono dokonane inwestycje Fundacji jak również szereg działań na rzecz uczniów szkół zawodowych i technicznych jak seminaria techniczne, wizyty studyjne w zakładach, zajęcia uzupełniające czy konkursy. Pokazano także działania na rzecz podniesienia świadomości uczniów szkół gimnazjalnych i ich rodziców co do możliwości kształcenia zawodowego w zakresie obróbki skrawaniem.

Po zakończeniu uroczystości uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek ufundowany przez firmę FITNESS ROAD ze Świebodzic.

Jeszcze raz, wielkie brawa dla wszystkich uczestników konkursu za ich udział, ich entuzjazm dla zawodów branży mechanicznej i profesjonalną postawę.