WIZYTA UCZNIÓW WE FRANCJI W DNIACH 04.03- 09.03.2018

Po raz kolejny przy wsparciu grupy SEGEPO i Fundacji ALAE- Skrzydła Rozwoju, został zorganizowany wyjazd do Francji.

Pobyt grupy 7 uczniów i ich opiekunów, miał formę projektu edukacyjnego, ściśle powiązanego z zawodem operator obrabiarek skrawających.

Pobyt we Francji rozpoczął się od odwiedzin targów SIMODEC. Są to największe Targi Maszynowe w Europie w branży obróbki skrawaniem, gdzie uczniowie zapoznali się z najnowszą technologią w obróbce metalu.

Grupa odwiedziła również zakład SEGEPO-ADEMIS w Grenoble , SEGEPO- SINDRA w Chatillon \ Chalaronne oraz siedzibę grupy SEGEPO w Sait- Lager.

W programie wyjazdu był również czas na zwiedzanie posiadłości braci Lumieres – Zamek Bellevue.

Uczniowie mieli także okazję poznać kulturę kulinarną Francji. Rejon Beaujalis w którym przebywali uczniowie, słynie z produkcji win.

Cały pobyt we Francji był dokumentowany przez uczniów, z których powstaną prezentacje promujące zawód operatora CNC.

Autorzy najlepszych prezentacji zostaną nagrodzeni przez Fundację ALAE –Skrzydła Rozwoju.