"Są dwie trwałe rzeczy, które możemy dać w spadku naszym dzieciom:
pierwsza to korzenie, druga to skrzydła." William Hodding Carter

Wspieramy rozwój zawodowy w zakresie
obróbki skrawaniem i mechaniki

WIZYTA STUDYJNA W FIRMIE TORNOS

Ostatnie w tym roku seminarium techniczne dla uczniów szkół zawodowych i technicznych, odbyło się w dniu 13 grudnia br. i miało tym razem charakter „wyjazdowy”. Uczniowie odwiedzili w Kątach Wrocławskich szwajcarską firmę Tornos Technologies Poland, czołowego producenta nowoczesnych tokarek numerycznych.

Po Firmie oprowadzał uczniów Dyrektor Handlowy Tornos Pan Jacek Skwiedrzyński. Firma w swojej siedzibie posiada pomieszczenie ekspozycyjne tzw. „showroom”, w którym uczniowie zapoznali się z historią przedsiębiorstwa a zarazem i przemysły tokarskiego. Dowiedzieli się również o najnowszych trendach w produkcji maszyn tokarskich CNC.

Niewątpliwą atrakcją był pokaz „na żywo” obsługi i funkcjonowania takiej maszyny. Uczniowie mieli okazję dotknąć maszyny, detali i zobaczyli jak w rzeczywistości wygląda proces produkcji na najnowocześniejszym sprzęcie.

Na zakończenie wizyty uczniowie odpowiadali na pytania z wiedzy zaprezentowanej podczas spotkania. Najbardziej uważni uczniowie otrzymali pamiątkowe nagrody przygotowane przez Fundacje Alea, a firma Tornos obdarowała każdego ucznia materiałami reklamowymi.


W seminarium wzięli udział uczniowie szkół zawodowych oraz technikum z Dzierżoniowa, Wałbrzycha i Świebodzic.

Serdeczne podziękowania dla Dyrekcji firmy Tornos za zaproszenie i organizację wizyty.

Zdjęcia


© 2015-2022 Corsario.pl

WEBDESIGN: corsario