Wyjazd uczniów do Francji

W dniach 06.03-11.03.2016 odbyła się wizyta na Targach SIMODEC oraz wizyta w zakładach przemysłowych grupy SEGEPO we Francji. W projekcie wzięła udział grupa 9 uczniów z kl. I c ZSZ kształcących się w zawodzie operatora obrabiarek skrawających wraz z 3 nauczycielami-opiekunami oraz 2 pracowników Segepo-Refa. Był to projekt edukacyjny, ściśle powiązany z ww. zawodem, znajdującym się w ofercie Zespołu Szkół Nr 5 w Wałbrzychu. Uczniowie podczas wyjazdu odwiedzili Targi SIMODEC, jedne z największych Targów Maszynowych w Europie w branży obróbki skrawaniem, gdzie mieli okazję zapoznać się z najnowszą technologią w obróbce metalu. Grupa odwiedziła również zakład Segepo-Ademis w Grenoble, Segepo Sindra w Chatillon/Chalaronne i siedzibę grupy SEGEPO w Saint-Lager.

Uczestnicy mieli także okazję poznać namiastkę kultury Francji, a że Francja, a zwłaszcza region Beaujolais, w którym przebywali, słynie z produkcji wina grupa odwiedziła jedną z winnic. Podziwiano również posiadłość braci Lumieres – Zamek Bellevue.

Uczniowie dokumentowali pobyt we Francji przygotowując zespołowo prezentacje „Odkrywam i promuję zawód operatora CNC”. Autorzy najciekawszej prezentacji zostali dodatkowo nagrodzeni przez Fundację ALAE- Skrzydła Rozwoju.

Wyjazd sfinansowany został przez Fundacja Alae przy wsparciu grupy Segepo-Refa.