BEZPŁATNE ZAJĘCIA UZUPEŁNIAJĄCE

Od początku października 2016 roku trwa kurs uzupełniający dla uczniów szkół zawodowych i technikum w zakresie obróbki skrawaniem. Celem kursu jest nie tylko uzupełnienie ale przede wszystkim dostosowanie przekazywanej uczniom wiedzy do poziomu określonego wymaganiami dzisiejszego przemysłu. Jego osiągnięcie jest możliwe dzięki ścisłej współpracy okolicznych szkół zawodowych z Fundacją, która posiada nowoczesne wyposażenie oraz doświadczonych instruktorów zawodu.

By zapewnić uczniom jak najlepszy komfort nauki, stworzono niewielkie, maksymalnie 5-cio osobowe zespoły uczniowskie. Kurs obejmuje 150 godzin zajęć praktycznych i teoretycznych. W tym roku szkolnym realizowany jest w czterech modułach:

1. Piłowanie,
  2. Wiercenie,
  3. Gwintowanie
  4. Toczenie.

Do grudnia 2016 r. zrealizowano już dwa pierwsze moduły.

W trakcie kursu uczniowie oprócz poznawania metod obróbki skrawaniem uzupełniają swoją wiedzę z zakresu takich przedmiotów jak matematyka, rysunek techniczny, metrologia. Następnie odbywają intensywne zajęcia praktyczne, na których kursanci wykonują konkretne detale, zgodnie z wcześniej przygotowanym rysunkiem technicznym i poznaną technologią. W następnym semestrze uczestnicy kursu zapoznają się z gwintowaniem i toczeniem. Kurs w tej edycji potrwa aż do czerwca 2017r.

Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne, w całości finansowane ze środków własnych Fundacji.