"Są dwie trwałe rzeczy, które możemy dać w spadku naszym dzieciom:
pierwsza to korzenie, druga to skrzydła." William Hodding Carter

Wspieramy rozwój zawodowy w zakresie
obróbki skrawaniem i mechaniki

Pracodawca jutra

Gala wręczenia dyplomów w pierwszej edycji konkursu technicznego „Top Mechanik – Operator Obróbki Skrawaniem”.

13 kwietnia 2016 roku w ZS nr 5 w Wałbrzychu odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów oraz nagród przyznanych w pierwszej edycji konkursu technicznego „Top Mechanik – Operator Obróbki Skrawaniem”. Konkurs organizowany był przez Fundację Alae wraz z ZS nr 5 w Wałbrzychu i był adresowany do uczniów szkół zawodowych i techników z całego regionu.

Uroczystość, oprócz dyrektorów szkół, nauczycieli i samych uczestników konkursu, zaszczycili: Zastępca Prezydenta Miasta Wałbrzycha Pan Zygmunt Nowaczyk, Dyrektor PUP w Świdnicy Pan Tadeusz Kotlarski, Pani Marzena Ślusarczyk – przedstawiciel Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Świebodzicach, Pani Małgorzata Adamczyk-Foryś z Klastra Edukacyjnego „INVEST IN EDU” oraz przedstawiciele firm wspierających sam konkurs jak i działania Fundacji Alae.

W konkursie udział wzięły szkoły ze Świdnicy, Dzierżoniowa, Kamiennej Góry, Bielawy i Wałbrzycha, a Jury złożone z przedstawicieli firm Segepo-refa, Optima Tools, Promont, Autocam, Technik-Serwis oraz nauczyciel ZS w Świebodzicach wyłoniło następujących zwycięzców:

T1 – klasa I technik mechanik:

I miejsce Arkadiusz Grzegorzyca i Michał Fleszar z Zespołu szkól Nr 5 w Wałbrzychu

II miejsce Jakub Dobrowolski i Michał Spisak z Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy

III miejsce Michał Morasz i Mateusz Pajda z ZSiPKZ w Bielawie


T2 – klasy II-IV technik mechanik:

I miejsce Grzegorz Madaliński i Jakub Gałęza z Zespołu szkól Nr 5 w Wałbrzychu

II miejsce Patryk Socha i Maciej Michałowski z Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy

III miejsce Adrian Świerczyński i Maciej Wójciak z ZSiPKZ w Bielawie


Z1 – klas I operator obrabiarek skrawających:

I miejsce Kacper Cyl i Patryk Franczak z ZSZiO w Kamiennej Górze

II miejsce Dominik Piksa i Maciej Zoń z Zespołu szkól Nr 5 w Wałbrzychu


Z2 – klasy II-III operator obrabiarek skrawających:

I miejsce Rafał Zieliński i Szymon Zięba z Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy

II miejsce Łukasz Ferenc i Patryk Minicki z ZSZiO w Kamiennej Górze.

Na wstępie Prezydent Zygmunt Nowaczyk i Dyrektor Tadeusz Kotlarski podkreślili, jak ważne są tego typu inicjatywy i wszelkiego rodzaju działania łączące system edukacji z przemysłem, oraz wprowadzające uczniów w świat zawodowy, coraz bardziej wymagający i konkurencyjny.

Nagrodami w konkursie były płatne staże zawodowe w firmie Segepo-Refa, wyjazd na Targi Metal Forum w Poznaniu, wyjazd do Centrum Guhring w Dąbrowie Górniczej (światowego lidera w produkcji narzędzi do obróbki skrawaniem), a także walizki z narzędziami i bony zakupowe MediaExpert. Sponsorami nagród były Fundacja Alae, firma Segepo-Refa ze Świebodzic oraz firma Optima Tools ze Świdnicy.

W czasie uroczystości zaprezentowano cele i działania Fundacji Alae, a uczniowie ZS nr 5 w Wałbrzychu mieli okazję przedstawienia przygotowanej przez siebie prezentacji, ze zorganizowanego przez Fundację Alae wyjazdu na Targi Simodec we Francji.

Przedstawiono również plany Fundacji Alae na najbliższy miesiąc. W planach fundacji jest organizacja dwóch konferencji: 7 maja w Wałbrzychu i 14 maja w Świdnicy, na których przedstawione będą zawody operatora obróbki skrawaniem, mechanika i elektryka i które mają dostarczyć uczniom pełną informację o możliwościach rozwoju zawodowego. Planuje się również „Dni otwarte” fundacji w dniach 16-20 maja, podczas których zwiedzający będę mogli zapoznać się z funkcjonowaniem fundacji, dowiedzieć się na czym polega dziś zawód operatora maszyn skrawających i porozmawiać bezpośrednio z pracownikami tej branży.

Po zakończeniu uroczystości, uczestnicy udali się do siedziby Fundacji Alae w Świebodzicach gdzie mogli z bliska obejrzeć jej zasoby i zapoznać się z jej działalnością.

Jeszcze raz, wielkie brawa dla wszystkich uczestników konkursu za ich udział, ich entuzjazm dla zawodów branży mechanicznej i profesjonalną postawę.

Zdjęcia


© 2015-2022 Corsario.pl

WEBDESIGN: corsario