Podsumowanie V Konkursu Top Mechanik

27 kwietnia 2021r. odbyło spotkanie podsumowujące V edycję Konkursu Top Mechanik zorganizowane przez Fundację Alae.

Zostało przeprowadzone zdalnie, przy wsparciu aplikacji Microsoft Teams i było okazją do ogłoszenia wyników i laureatów Konkursu.

W tegorocznym Konkursie udział wzięły szkoły z Wałbrzycha, Dzierżoniowa oraz ze Środy Śląskiej.

Laureatami tegorocznego Konkursu Top Mechanik zostały:
Kategoria: TECHNIKUM

Drużyna z Zespołu Szkół Nr 1 im. prof. Wilhelma Rotkiewicza w Dzierżoniowie
Robert Łysoń / Szymon Białokryty

Drużyna z Zespołu Szkół nr 5 im. M. Tytusa Hubera w Wałbrzychu
Kacper Bednara / Stanisław Rudzki

Kategoria: SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA

Drużyna z Zespołu Szkół nr 5 im. M. Tytusa Hubera w Wałbrzychu
Maksymilian Stokłosa / Gracjan Nowakowski

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

Nowa forma przeprowadzania Konkursu potwierdziła sprawność wdrożenia przez Fundację narzędzi do szkoleń on-line. Wirtualny system w pełni się sprawdził i pozwolił zaobserwować przy udziale kamery pracę drużyn biorących udział w zawodach, ich komunikację, pracę z narzędziami, wykonywane zadania. Edycja Konkursu Top Mechanik 2021 potwierdziła, że nowoczesne technologie wcale nie są gorsze od tych wykorzystujących tradycyjne formy kontaktu, a rozwiązywanie zadań konkursowych może odbywać się różnymi kanałami.
Konkurs mógł się odbyć dzięki zaangażowaniu pracodawców w jego organizację. Szczególne podziękowania należą się firmom: Segepo – Refa Sp. z o.o., Toyota Manufacturing Poland Sp. z o.o., Autocam Poland Sp. z o.o. oraz firmie Optima Tools Sp. z o.o., które aktywnie wspierały realizację przedsięwzięcia.