"Są dwie trwałe rzeczy, które możemy dać w spadku naszym dzieciom:
pierwsza to korzenie, druga to skrzydła." William Hodding Carter

Wspieramy rozwój zawodowy w zakresie
obróbki skrawaniem i mechaniki

Pracodawca jutra

Seminarium SKANER 3D

Już po raz drugi Firma ITA przyjęła zaproszenie Fundacji Alae.
W dniu 19 lutego 2019 w ramach Seminarium zaprezentowano urządzenie - SKANER 3D. Uczestnikami byli uczniowie klas technicznych – ZS w Dzierżoniowie, ZS nr 5 w Wałbrzychu i I LO w ŚWIDNICY – klasa politechniczna.

Skanery 3D to współcześnie zaawansowane urządzenia metrologiczne powszechnie używane w przemyśle do skanowania elementów rzeczywistych. Skanowanie przestrzenne stosuje się w celu przeprowadzenia kontroli jakości produkowanych elementów i wyznaczeniu odchyłek w odniesieniu do nominalnego modelu CAD. Skanery przestrzenne dzięki swej szybkości, prostej obsłudze i dokładności mają szerokie zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczne jest pozyskanie pełnej i dokładnej informacji o geometrii oraz teksturze skanowanego obiektu. Skanery 3D powszechnie stosuje się w procesie inżynierii odwrotnej.
Seminarium było przeprowadzone profesjonalnie, omówione zostały zagadnienia teoretycznie związane ze skanerem 3D, a później uczniowie mogli praktycznie sprawdzić jak się obsługuje takie urządzenie.
Bardzo dziękujemy Firmie ITA i mamy nadzieję, że dzięki uprzejmości przedstawicieli Firmy uczniowie będą mieli jeszcze nie jedną okazję zapoznać się z zaawansowanym systemem pomiarowym.

Zdjęcia


© 2015-2023 Corsario.pl

WEBDESIGN: corsario