WIZYTA NA TARGACH INTEC w LIPSKU

W dniu 07.03.2017 Fundacja Alae zorganizowała wizytę na Targach Intec w Lipsku. Targi Maszynowe Intec należą do jednych z największych w Europie. W projekcie wzięła udział grupa 35 uczniów z kształcących się w zawodzie operatora obrabiarek skrawających wraz z opiekunami. Był to kolejny projekt edukacyjny, ściśle powiązany z ww. zawodem, gdzie uczniowie mieli okazję zapoznać się z najnowszą technologią w obróbce metalu oraz poznać czołowych producentów tej branży takich jak firma: Mazak, Doosan, Hurco, Chiron i wiele innych.

Uczniowie dokumentowali pobyt w Niemczech przygotowując zespołowo prezentacje w ramach konkursu „Nowoczesne technologie obróbki skrawaniem oczami ucznia”. Autorzy najciekawszej prezentacji będą dodatkowo nagrodzeni przez Fundację ALAE - Skrzydła Rozwoju w dniu 30 marca br. podczas uroczystości rozstrzygnięcia konkursu.

W seminarium wzięli udział uczniowie szkół zawodowych oraz technikum z Dzierżoniowa, Ząbkowic, Wałbrzycha, Świdnicy i Świebodzic.