2018-11-15

ZAPROSZENIE NA SEMINARIUM

Fundacja Alae serdecznie zaprasza uczniów i nauczycieli na seminarium „PRZEGLĄD NARZĘDZI – PŁYTKI SKRAWAJĄCE DO TOCZENIA”, które odbędzie się 29 listopada 2018r. w Fundacji Alae, Świebodzice, ul. Wałbrzyska 38 Hala B i C

2018-09-10

III edycja zajęć uzupełniających z obróbki skrawaniem i mechaniki

Fundacja Alae, jako organizacja wspierająca dostęp młodzieży do nauki zawodowej i do rynku pracy, zaprasza uczniów pierwszej, drugiej i trzeciej klasy szkoły zawodowej i technikum do udziału w bezpłatnych zajęciach uzupełniających, które pozwolą na podniesienie poziomu wiedzy z zakresu obróbki skrawaniem i mechaniki co na pewno ułatwi późniejszą naukę i podniesie konkurencyjność uczestników na rynku pracy.

2018-06-29

Wakacyjny płatny staż dla uczniów klasy patronackiej SEGEPO-REFA

Fundacja Alae wspiera rozwój zawodowy w zakresie obróbki skrawaniem i mechaniki.

Jednym z celów Fundacji jest rozwijanie wiedzy i wspieranie dostępu młodzieży do nauki zawodowej.

Dlatego w miesiącu lipcu uczniowie pierwszej klasy patronackiej SEGEPO-REFA z ZS nr 5 w Wałbrzychu, będą odbywać płatny staż w Fundacji Alae.

2018-04-23

II edycja zajęć uzupełniających z obróbki skrawaniem

W dniu 23 kwietnia w siedzibie Fundacji Alae, odbyło się uroczyste wręczenie CERTYFIKATÓW. Grupa 11 uczniów ze szkół z Dzierżoniowa, Świebodzic i Wałbrzycha, od września 2017 do kwietnia 2018 roku uczestniczyła w zajęciach teoretycznych i praktycznych z obróbki skrawaniem. Podstawą uzyskania Certyfikatu było zdanie na ocenę pozytywną testu. Dla najlepszych uczniów przygotowano płatne staże podczas wakacji w SEGEPO-REFA.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

2018-04-09

Uroczystość wręczenia Certyfikatów

Na zlecenie pracodawcy AUTOCAM POLAND w Kamiennej Górze, ośmiu uczniów pierwszej klasy szkoły branżowej uczących się w zawodzie Operator Automatów Tokarskich, uczestniczyło w szkoleniu w Fundacji Alae w ramach praktyk zawodowych.

Od 18.09.2017 – 05.03.2018 uczniowie uczestniczyli w zajęciach teoretycznych z matematyki, rysunku technicznego, metrologii i technologii obróbki skrawania. Równocześnie pogłębiali wiedzę w praktyce na automatach krzywkowych i CNC.

W dniu 09.04.2018 w siedzibie AUTOCAM odbyło się uroczyste wręczenie Certyfikatów uczestnikom szkolenia.

2018-03-28

Gala III edycji Konkursu Technicznego "Top Mechanik"

28 marca 2018  podczas Gali  w siedzibie Fundacji Alae przy ul. Wałbrzyskiej 38 w Świebodzicach odbyło się podsumowanie konkursu i uroczyste wręczenie nagród laureatom III edycji konkursu międzyszkolnego TOP-MECHANIK OPERATOR OBRÓBKI SKRAWANIEM.

2018-03-22

III EDYCJA MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU TOP MECHANIK OPERATOR OBRÓBKI SKRAWANIEM

Konkurs organizowany przez Fundację Alae- Skrzydła Rozwoju, stał się wydarzeniem cyklicznym.

Trwale wpisanym w życie edukacyjne szkół naszego regionu.

20 marca 2018 uczniowie ze szkół z Wałbrzycha, Świebodzic, Dzierżoniowa, Bielawy, Świdnicy, Kamiennej Góry i Ząbkowic Śl. wzięli udział w III Edycji konkursu TOP-MECHANIK.